“Tedarikçileri Bekletiyor” İddialarına Zara’dan Yanıt Geldi!

Dünyaca ünlü dev tekstil, hazır giyim grubu Inditex’in amiral gemi markası olan Zara’nın Türkiye’de tedarikçileriyle sorun yaşadığı geçen haftalarda konuşulmuştu. Şirketten bu konuda açıklama gecikmedi.

Zara, Inditex’in hem dünyada hem de Türkiye’de lider markalarından biri. Uzun yıllardır Türkiye’de mağazaları bulunmasının yanı sıra Türk üreticilerle de çalışan firma hakkında dedikodular bitmiyor.

Geçen yıllarda Türkiye’den çıkıp çıkmayacağı konuşulan Zara’nın son dönemde de eskiden senet sayılan siparişlerinde gecikmeler hatta bekletmeler konuşuluyordu.

Zara’dan sipariş almak ve üretimi gerçekleştirmek sektörde önemli bir iş göstergesi olurken, bir yandan da garanti ödeme anlamına geliyordu.

Tekstil sektörüne görece kısa vadede ödeme yapan şirketin son dönemde siparişleri teslim alma süresini ötelediği konuşulmaya başlanmıştı.

Inditex’ten “tedarikçi bekletme iddialarına” açıklama geldi:

Zara, satın alma politikalarında ve tedarikçilerine verilen siparişlerin ödeme periyotlarında herhangi bir değişiklik yapmamıştır.

Sektörde önemli bir hacmi olan firmanın ve yerli üreticilerin açıklamaları son dönemde kurdaki hareketlerle daha yakından izleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x