Kaplan soruşturmasında yeni iddialar: Dişlerini söküp ‘IBAN at, para vereyim de yaptır’ demiş

Ankara Emniyeti’nin, suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıktı. Dişi sökülen büfeci, “Bana ‘Bugün kandil gecesi seni rüyamda gördüm, dişlerini yaptırmadıysan IBAN at sana göndereyim dedi” iddiasında bulundu.

Ayhan Bora Kaplan’ın gözaltına alınması, T24’ten Tolga Şardan imzalı haberle duyurulmuştu. Kaplan’ın emniyetteki sorgusu 9 saat sürdü. Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, Kaplan’a, 29 Ağustos’taki oğlunun sünnet düğününe ilişkin de soru yöneltildi. “Düğüne ülke çapında bilinen suç örgütü liderleri Selahattin Yılmaz, Menderes Kutlu ve Necati Arabacı’nın kirve olarak katıldıkları; ülke genelinde faaliyet gösteren illegal yapılanmalar ile ilişkili olduğunuz anlaşılmıştır. Açıklamanızı yapın” sorusuna Kaplan, “Bu kişilerin illegal bir işini duymadım, bilmiyorum. Ortak arkadaşlarımız vasıtası ile tanıştım. Her birini yılda bir kez belki görmem bile, kirve yapmamın nedeni ortak arkadaşlarımızın olmasıdır” karşılığını verdi.

“Adım adım ele geçiriyorlardı”

Soruşturma dosyasına ‘Kaplan grubu’nun amacı “Gözde eğlence mekânlarının işletmeciliğini yapmak olduğu, bu emeline ulaşmak için mekânın önce vale, otopark, dış güvenlik gibi işlerini alarak kendilerini kabullendirdikleri, sonrasında ise mekânın belli oranda hisse ortaklığını aldıkları, en sonunda da örgütün baskıcı gücünü kullanarak komple işletmeciliğini ele geçirdikleri, sonrasında da mekânların işletmelerini devrederek örgüte haksız ekonomik çıkar sağladığı” şeklinde yansıdı.

Dişlerini söküp ‘IBAN at, para vereyim de yaptır’ demiş

Ne olmuştu?

Ayhan Bora Kaplan’ın gözaltına alınması, T24‘ten Tolga Şardan imzalı haberle duyurulmuştu. Ankara’da yer altı dünyasında “Kaplan” grubu olarak bilinen ve TİP Milletvekili Ahmet Şık’ın iddiasına göre, yakın olduğu iddia edilen Süleyman Soylu ile telefonla görüştükten sonra beraberinde Kalaşnikof silahlı adamlarıyla 15 Temmuz 2016 gecesi TRT’ye gelen, uyuşturucudan sabıkası olan ve Ankara narkotik polisinin takibinde olan Kaplan, önceki gün gözaltına alınmıştı.

Yurt dışına çıkmak üzereyken Esenboğa Havalimanı’nda gözaltına alınan Kaplan ile birlikte koruması olan U.P. isimli emekli asker ile avukat G.Ü., A.K. ve O.S. isimli dört kişi daha yakalanmıştı.

TIKLAYIN- Süleyman Soylu ile yakınlığıyla bilinen Ayhan Bora Kaplan gözaltına alındı

Kaplan’ın ekibine yönelik operasyon devam ediyor. Esenboğa Havalimanı’nda yurtdışına kaçmak üzereyken yakalanarak gözaltına alınan Kaplan’ın ekibine yapılan operasyonlarda 20 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltı sayısı 25’e yükseldi.

DHA’da yer alan habere göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “kasten yaralama”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve benzeri suçlara karışan ekibe yönelik çalışma başlattı.

TIKLAYIN – Ayhan Bora Kaplan’ın ekibine yönelik operasyon genişliyor: 25 gözaltı

TIKLAYIN – Ayhan Bora Kaplan kimdir?

TIKLAYIN – Ayhan Bora Kaplan’ın, gözaltına alınmadan önce iki görevlinin yardımıyla VIP’yi kullanarak yurt dışına çıkmaya hazırlandığı ortaya çıktı!

TIKLAYIN – Emniyetten Ayhan Bora Kaplan değerlendirmesi: Adliye ve emniyette konjonktür değişti, bağlantılarını kaybedince kaçmaya kalkıştı

TIKLAYIN – Ayhan Bora Kaplan’ın mahkeme ifadesinden: İşkence iddiası, FETÖ kumpası olabilir

TIKLAYIN – Ayhan Bora Kaplan’ın mahkeme ifadesinden: İşkence iddiası, FETÖ kumpası olabilir

TIKLAYIN – Ayhan Bora Kaplan’ın villa ve araba aldığı iddia edilen Yargıtay üyesi: Soylu’ya bir operasyon olduğunu düşünüyorum, Emniyet’in tarzına şaşırdım

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x