İddia: Mehmet Şimşek, Erdoğan’a tepkili

Asgari ücret görüşmelerine artık saatler kaldı. Asgari ücret zammı ve emekli ikramiyesi nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in tepkili olduğu iddia edildi. Gazeteci Deniz Zeyrek, “Yılda bir kere artırılma kararı çıkmasaydı asgari ücreti 15 bin 800 TL yapacaktılar. Fakat yılda bir kere artıracakları için 17 bin TL yapma noktasındalar” ifadelerini kullandı.

BAKAN MEHMET ŞİMŞEK TEPKİLİ

Halk Tv’de yer alan habere göre, “Bu devletin işine de geliyor. Devlet oradan vergi alıyor. Asgari ücret bu memur ve emekli maaşı gibi değil yani. Bunu patronlar ödeyecek. Devlet tabi patrondan alacak vergiyi düşürebilir.” diyen Gazeteci Deniz Zeyrek, Mehmet Şimşek emekli ikramiyesi nedeniyle tepkili olduğu kulisini vererek, “Devlet vergiden ödün vermiyor. Sayın Mehmet Şimşek IMF komiseri gibi davranıyor. 5 bin TL’lik emekli ikramiyesinin kapsamını genişlettikleri için tepki gösteriyor. Adı konmamış bir IMF programı uygulanıyor. Dolayısıyla ben öyle olağanüstü bir zamlar da beklemiyorum” dedi.

1 Nisan’dan sonra da 4 yıl da seçimin olmadığını söyleyen Zeyrek, “Korkunç bir kemer sıkma politikasına geçilecek. Aksi takdirde bu hedeflere ulaşılması imkansız” hatırlatmasında da bulundu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x