Akbank sanat’ın 30.yıla özel bir gece düzenlendi

AKBANK SANAT’IN 30. YILINA ÖZEL
 BİR GECE DÜZENLENDİ

 

Türkiye’deki kültür ve sanatın gelişmesine katkı sağlayan Akbank Sanat, 

30. yaşını, Vogue Türkiye ev sahipliğinde geçtiğimiz akşam Gallada’da kutladı. 

 

Yerel ve evrensel mirası korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla kültür ve sanatın destekçisi Akbank Sanat’ın 30. yılına özel düzenlenen geceye aralarında Gülse Birsel, Merve Dizdar, Nilperi Şahinkaya, Uraz Kaygılaroğlu, Begüm Kütük, Erdil Yaşaroğlu, Ece Sükan, Oğul Türkkan’ın da bulunduğu isimler katıldı.

 

75 yıldır Türkiye’nin geleceğine hizmet eden Akbank tarafından 1993 yılında kurulan Akbank Sanat, her yıl 700’ü aşkın etkinlikle farklı disiplinlerden sanatın bin bir rengini geniş kitlelerle buluşturuyor, çalışmalarında sürdürülebilir bir değer sunmaya odaklanıyor. Bu doğrultuda ‘Değişimin hiç bitmediği yer’ olma misyonuyla festivallere ve sosyal gelişime hizmet eden atölye ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 

AKBANK SANAT 30 YAŞINDA

Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini desteklerken, her yaştan sanatseverlerle kurduğu güçlü bağ ile çalışmalarına devam eden Akbank Sanat; yerel ve evrensel mirasın korunarak kuşaklara aktarılması hedefiyle 30’uncu yılını kutluyor. Akbank Sanat’ın farklı disiplinleri bir araya getiren çağdaş ve enerjik yapısı sanat ekosisteminde yeni filizlerin beslenmesine olanak sağlarken büyüyüp olgunlaşanları da kapsıyor. ‘Değişimin hiç bitmediği yer’ olma misyonuyla yılda 700’ün üzerinde etkinlikle sergilerden çağdaş dans gösterilerine, caz konserlerinden seminerlere, söyleşilerden çocuk atölyelerine, film gösterimlerinden çocuk tiyatro gösterilerine uzanan geniş bir yelpazede birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 33’üncü yaşını kutlayan Akbank Caz Festivali ve 19’uncu yaşını kutlayan Akbank Kısa Film Festivali; her yıl sadece İstanbul’da değil, üniversite kampüslerine yayılan etkinlikleriyle tüm Türkiye’deki gençlerle bir araya geliyor. Sanatseverleri yıl boyunca dört sergiyle buluşturan Akbank Sanat, ‘Kampüste Dijital Sanat’ projesi ile özel bir dijital sanat sergisi ve yan etkinliklerini de yine kampüslere taşıyor.

 

 

VOGUE TÜRKİYE 

28 ülkede okurun tercihi olan Vogue, yüzyılı aşkın süredir ikonik moda görsellerini okuyucularıyla buluşturuyor. Vogue’un sektördeki bu lider konumu ve otoriter duruşunun temeli, markanın tüm dünyada kültürel bir barometre olarak benzersiz bir role sahip olmasına dayanıyor. Global Vogue değerlerini benimseyen Vogue Türkiye, ilk sayısından bu yana farklı sektörlerden yaratıcılara, okura ve tüketiciye ilham vermeye devam ediyor; yeni yüzlerden fotoğrafçılara, tasarımcılardan sanatçılara, yüzlerce kreatif yeteneği geniş kitlelerle buluşturuyor.  Vogue Türkiye hayal gücünün sınırlarını zorlayan büyüleyici görsel dünyası ve farklı perspektifler sunan ufuk açıcı makaleleriyle moda kültürünü tanımlıyor. Moda dünyasına yön verirken modanın, stilin ve güzelliğin ötesine geçerek içinde bulunduğumuz dünya koşulları doğrultusunda ilham veren bir yaşam tarzı sunuyor. Öncü konumuyla bir sonraki adımda neler olacağı konusunda okuyucularını bilgilendiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x