Steam hesap silme nasıl yapılır?

Valve tarafından 2003 yılında kullanıma sunulan Steam, şu anda dünyanın en büyük dijital oyun mağazası konumunda. Oyunculara sunduğu çeşitli fırsatlar ile kendisini sevdiren platform, dijital oyun piyasasının şekillenmesinde önemli bir rol oynadı.

Steam, kayıtlı kullanıcı sayısını sürekli olarak artırıyor. Ancak platformda hesabını kapatmak isteyenler de olabiliyor. Bizler de bu içeriğimizde Steam hesap kapatmanın nasıl yapıldığını sizler için anlattık. İşte “Steam hesap silme nasıl yapılır?” sorusunun cevabı…

Adım adım Steam hesap kapatma!

Steam, oyuncular için ihtiyaç duyulabilecek hemen her özelliğe sahip olduğu konusunda iddialı olsa da bu kimi zaman yetersiz bulunabiliyor. Bu durumda ise kullanıcı, hesabını kapatmak isteyebiliyor. Tabii bunun için farklı sebepler de yok değil; Yaşı büyüdüğü için artık hevesinin kalmadığını ve oyun oynamayacağını söyleyerek silinme talebi oluşturan kullanıcılar da var.

Steam hesap silme işlemi oldukça basit. Yalnızca birkaç adımdan oluşuyor. Bu adımlara geçmeden uyarmakta fayda var; Hesabınız tamamen kapatıldıktan sonra mevcut bakiyenizin silineceğini belirtelim. Üstelik herhangi bir iade işlemi yapılmayacak.

Ayrıca oyunlarınıza bir daha erişemeyeceğinizi ve hesabınızın geri açılamayacağını da unutmayın. Bu noktada, talep oluşturmadan önce iki defa düşünmenizde fayda var.

Steam hesabınızı silebilmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Adım 1: Öncelikle buraya tıklayarak Steam hesap silme talebi sayfasına ulaşın.
  • Adım 2: İki defa düşündükten sonra Hesap silme işlemine devam edin.
  • Adım 3: Hesabınızın silinebilmesi için sahipliğinizi doğrulamanız gerekiyor.
    • İkinci sayfada hesaba kayıtlı e-posta adresini ve telefon numarasını girin.
    • Daha önce bir oyun satın aldıysanız, kullandığınız kredi kartının türünü, son 4 rakamını ve kart sahibinin adını yazmalısınız.
    • Hesabınıza bir CD anahtarı kaydettiyseniz, bu kodu yazmalısınız.
  • Adım 4: Talep oluşturulduktan sonra Steam destek yetkilisinin bilgilerinizi kontrol etmesini bekleyin. Bilgileriniz doğrulandığında hesabınız 30 gün boyunca kilitli kalacak ve ardından silinecek.

Steam hesabınızı yukarıdaki adımlar ile kapatabilirsiniz. Eğer hesabınız kilitlendiyse fakat pişman olduysanız, 30 gün geçmeden önce Steam destek ekibi ile iletişime geçerek silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x